|
Frissítés várható ismét,érdemes visszanézni!
Láma Ole Nydahl Októberben Magyarországon:
Láma Ole Nydahl előadása-Buddhizmus Ma: Gyémánt Út-módszerek a hétköznapokban
Tanító: Láma Ole Nydahl
Helyszín: SportMax
http://www.sportmax.hu/
Infó: +36 20-349 89 89
Tel/Fax: 06 1-322 23 19
Email: budapest@buddhizmusma.hu
» tovább
2011.10.22
Láma Ole Nydahl előadása-Buddhizmus Ma: Gyémánt Út-módszerek a hétköznapokban
Tanító: Láma Ole Nydahl
Helyszín: Miskolci Egyetem, Díszaula
» tovább
Ole Nydahl dán származású buddhista láma és felesége a hatvanas évek végén ismerkedett meg a tibeti kultúrával és a buddhizmussal; a most megjelent Első Lépés a Gyémánt Úton című könyv ezt a találkozást idézi fel. Láma Ole Nydahllal beszélgettünk.
100% tudat 1% adó
Köszönjük mindenkinek, aki segíti munkánkat személyi jövedelemadója 2x1%-ának felajánlásával.
A személyi jövedelemadó bevallásakor minden adózó adójának 1%-áról az egyházaknak, további 1%-áról a civil szervezeteknek (alapítványoknak) rendelkezhet. Ennek hiányában ez az összeg is az „állam kasszájába” kerül.
Közösségünk, a Gyémánt Út Buddhista Közösség, Magyarország legnagyobb világi buddhista egyházává nőtte ki magát az elmúlt években, országszerte összesen 25központunk van. Célunk, hogy Buddha tanításait elérhetővé tegyük mindenki számára.
Központjainkban rendszeresen vannak nyilvános meditációk, tanítások, nyaranként pedig a becskei elvonulási központunkban nemzetközi meditációs programokat szervezünk.
A Tibet-Európa Alapítvány Közösségünk alapítványa, mely minden évben számos rendezvényt szervez, melyek célja a buddhista kultúra, filozófia bemutatása. Legismertebb programjai: egyetemi oktatás valamint szobor és képtekercs (thangka) kiállítás az ország több városában, előadássorozatok szervezése (pl. Tudomány és Buddhizmus).
Az 2x1%-os felajánlásokat eddig minden évben egyházunk bővítésére, építésére, valamint Alapítványunk programjaira fordítottuk, melyekről az almenüpontokban nyújtunk információt.
A Gyémánt Út Buddhista Közösség technikai száma
0042
A Tibet-Európa Alapítvány adószáma (nevének megadása nem kötelező):
18058462-1-41
E-mail: info@buddhizmusma.hu
Információs telefonszámunk: 06-20 349 8989
»rendelkező nyilatkozat útmutatója
Hivatalos oldal:
http://www.buddhizmusma.hu/
Hivatalos blog:
Buddhizmus Ma Olvasóterem
http://buddhizmusma.blogspot.com/
2011.01.24.
Új! Porkoláb Péter buddhista utazó tanító a pápai Tv-ben
http://www.youtube.com/watch?v=vquECEXEnYE
Új!M1 Fogadóóra című műsorából:Iskolapélda a buddhizmusról
http://www.youtube.com/watch?v=ovYEAZ5B_N8&feature=player_embedded#!
LÁMA OLE NYDAHL EXKLUZÍV INTERJÚT ADOTT AZ ESTÉNEK
Buddhizmus Ma- Gyémánt Út Buddhista Közösség
Láma Ole Nydahl és felesége, Hannah 1969-ben Nepálban találkoztak a 16. Karmapával, aki felkérte őket, hogy alapítsanak meditációs központokat a nyugati világban, biztosítsák a tanítások fennmaradását és tegyék azokat hozzáférhetővé az intelligens és önállóan gondolkodó emberek számára.
A magyar Gyémánt Út Buddhista Közösség a Láma Ole Nydahl által alapított, több mint 500 meditációs központból álló hálózat része, amelynek a 17. Karmapa, Táje Dordzse a szellemi vezetője. Ezek a központok nem hierarchikus rendszerben működő intézmények, hanem olyan barátságon alapuló helyek, ahol az emberek megtanulhatnak meditálni, megoszthatják tapasztalataikat, együtt fejlődhetnek és aktívan részt vehetnek a közösség munkájában.
Magyarország szinte minden nagyvárosában található buddhista központ, amelyekről a „meditációs központok” menüpont alatt található további információ. A hétköznap esténként vezetett meditációk nyilvánosak és ingyenesek, az újonnan érkezők számára pedig készséggel adunk magyarázatot és információt. Központjainkat többször látogatják buddhista tanítók kisebb hétvégi kurzusok keretében. Láma Ole Nydahl évente kétszer tart nyilvános előadást Budapesten, nyaranta pedig Becskén, a vidéki elvonulási központunkban vezet kurzust.
"A buddhizmus nem más, mint egészséges józan eszünkre hallgatni. Ennek legmeggyőzőbb bizonyítéka, hogy nem menekülünk az élet elől, hanem irányítjuk azt." Láma Ole Nydahl
Minden hétfőn ingyenes előadás!
|
Bevezetés
2550 évvel ezelőtt Buddhának egyedülálló lehetőségei voltak tanításai átadására. Magas szintű kultúrában élt, s nagyon tehetséges tanítványok vették körül. Miután elérte a megvilágosodást, 45 év állt rendelkezésére ahhoz, hogy megossza a tudat kibontakoztatásának módjait. Ez az oka, hogy tanításai ilyen széles körűek. A Kangyur – Buddha saját szavai – 108 kötetből áll, és 84 000 használható tanítást tartalmaz. Ezek későbbi kommentárja a Tengyur, mely 254 másik vastag könyvből áll. Ez érthetővé teszi Buddha saját életének végső kiértékelését: "Boldogan halhatok meg. Egyetlen tanítást sem tartottam zárt tenyérben. Mindent, ami hasznotokra válhat, már megadtam." Legutolsó kijelentése különbözteti meg tanításait attól, amit mi gyakran vallásnak nevezünk: "Most ne azért higgyetek a szavaimnak, mert mindezt egy buddha mondta, hanem jól vizsgáljátok meg őket. Legyetek önmagatok fénye!" Az ilyen kijelentések mutatják meg, hogy a buddhizmus gyakorlati megközelítés. Igazán a valós életre vonatkozik. Amikor az emberek megkérdezték Buddhát, hogy miért és mit tanított, ezt válaszolta: "Azért tanítok, mert ti, és minden lény szeretne boldog lenni, és elkerülni a szenvedést. Azt tanítom, ahogy a dolgok vannak."
A tanítások ilyen nagy tömegét nem lehet megérteni csupán azáltal, amit tartalmaznak. Mesteri felépítésük legjobban az ismert hitekkel és világnézetekkel való összehasonlításban nyilvánul meg. Századokon át minden fogalmi kategória túl szűknek bizonyult a buddhizmus gazdagságának kifejezésére. Manapság például a buddhizmust sok ember filozófiának tartja. Ez igaz, de csupán annyiban, hogy a tanítások teljesen logikusak. A gondolatok következetessége a buddhista gyakorlat természetes eredménye, és a belső tér akadálytalan megtapasztalásából származik. Ha a tiszta gondolkodás mindenképp központi helyet foglal el a tudat teljes kifejlesztésében, akkor a buddhizmus miért nem filozófia? Azért, mert a tanítások megváltoztatják azt, aki kapcsolatba kerül velük. A filozófia a dolgokat a fogalmak és szavak formális szintjén magyarázza, s nem történik sok változás, ha a könyvek ismét visszakerülnek a polcra. Buddha tanításai azonban az ember egészével dolgoznak. Állandó átalakuláshoz vezetnek, mert megadják azoknak a külső és belső eseményeknek a kulcsát, melyeket mindennap megtapasztalunk. Ha az életben alkalmazzuk a tanításokat, akkor mély bizalmunk fejlődik ki ügyességük iránt, és fokozatosan azzá válhatunk, amivé akarunk.
Mások a buddhizmusnak ezt, a gyakorlókra tett megváltoztató hatását hangsúlyozzák, és ezért valamiféle pszichológiának tartják. Mit is mondhatnánk erről? E nemes foglalkozás cél
| |